Strona główna   O programie     Jak dodać profil obiektywu    Przykłady    Instrukcja   FAQ   Pobierz     Kup

AnglerFish jest programem służącym głównie do "prostowania" zdjęć wykonanych obiektywem typu rybie oko. Efektem działania programu są zdjęcia rektilinearne, z prostymi liniami w całym kadrze, oraz zdjęcia z prostymi tylko poziomymi lub pionowymi liniami. By wyszło idealnie prosto, AnglerFish posiada stale powiększaną bibliotekę profili obiektywów.

Każdy może pomóc w rozwoju bazy obiektywów. Jeśli masz obiektyw typu rybie oko (albo szerokokątny obiektyw rektilinearny, ale o bardzo dużej i uciążliwej dystorsji), którego brak na tej liście, możesz wykonać zdjęcie profilowe i przesłać je mailem. Przeczytaj tutaj, jak to zrobić. Każdy, kto przyczyni się w ten sposób do rozwoju programu, otrzyma darmową licencję.

Funkcje programu:

  • Prostowanie zdjęć z rybiego oka, efektem jest zdjęcie w rzucie rektilinearnym.
  • Konwersja wyprostowanego zdjęcia na rzut cylindryczny o tak dobranych parametrach, by uzyskać możliwie naturalny wygląd osób, znajdujących się w różnych miejscach kadru.
  • Obrót, korekcja perspektywy, proporcji obrazu oraz dystorsji.
  • Kadrowanie do typowych formatów.
  • Przetwarzanie wsadowe, co umozliwia łatwe "odrybienie" filmu, poprzez korekcję wszystkich klatek.

AnglerFish może być używany również do geometrycznych korekcji zdjęć ze "zwykłych" obiektywów. Zaletą użycia akurat tego programu jest to, że wszystkie przekształcenia wprowadzane są podczas jednej interpolacji. AnglerFish przetwarza pliki w formacie jpg oraz tiff 8 i 16 bitów.